Wernisaż wystawy Ernest Szczepaniak „Malarskie Naiwności”

1692 ernest

Wernisaż Ernesta Szczepaniaka „Malarskie Naiwności” odbędzie się 24.11. O 18:00 w Akceleratorze Kultury. Serdecznie zapraszamy!
O wystawie od Autora...
Z technicznego punktu widzenia jest to zbiór prac: obrazów akrylowych na płótnie, rzeźby w glinie, szkiców, rysunków, grafik, linorytów oraz iluminacji. Wszystkie te prace formą i treścią zahaczają o mój wstręt do minimalizmu komercyjnego i wychwalania prostych, czasem banalnych wręcz form rzemiosła, a nie sztuki. Wystawa ta jest ciekawa sama w sobie, ponieważ postanowiłem wybrać stare prace z samego początku mojej przygody z malarstwem i edukacją plastyczną. Ten zbiór ma pokazać mój tok myślenia o sztuce na przestrzeni czasu, własny wkład w nią i ma na celu wzbudzić w widzach chęć zadania sobie pytania, czym właściwie jest sztuka? Czy na pewno odpowiedź na to pytanie jest możliwa?
O Autorze.
Autorem prac tworzących wystawę „Malarskie Naiwności” jest ostrowianin kaliskiego pochodzenia – Ernest Szczepaniak – 25-letni ratownik, żeglarz oraz artysta hobbista.
Urodził się 6 sierpnia 1997 r. w Kaliszu, wychowany w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie rozpoczął przygodę z malarstwem w I Gimnazjum im. Polskich Noblistów. Naukę kontynuował w Liceum Plastycznym im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu. Dalsze losy zadecydowały o tym, że zainteresował się ratownictwem i żeglarstwem, pochłonęło go to na tyle, że zaczął odnosić sukcesy, jednocześnie cały czas hobbistycznie malował oraz tworzył mniejsze i większe prace. Warto dodać, że ma jeszcze jedną pasję – jest nią szeroko pojęta historia – w szczególności epoka średniowiecza, a także dzieje I i II Wojny Światowej. Z tym i wieloma innymi ukrytymi wątkami możecie się Państwo spotkać na obrazach artysty.

Kontakt do nas Akcelerator

Akcelerator
Kultury

ul. Nowy Świat 2A
62-800 Kalisz

tel. 62 751 90 99
tel. 735 021 616

OKP Wieża Ciśnień
im. Bogdana Jareckiego

ul. Górnośląska 66A
62-800 Kalisz

tel. 62 766 43 40
tel. kom. 516 42 49 42

Jakub Matuszewski
specjalista d/s działalności podstawowej
biuro@akceleratorkultury.pl


Wioletta Michalak
specjalista d/s działalności podstawowej
koordynator@akceleratorkultury.pl


Julia Kurasz
Specjalista ds. promocji i public relations
grafik@akceleratorkultury.pl

Piotr Bigora
dyrektor Ośrodka Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień
im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu:

tel. 694 819 627
dyrektor@wiezacisnien.kalisz.pl

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych
jest Aleksandra Cnota-Mikołajec.
Kontakt: aleksandra@eduodo.pl lub iod@eduodo.pl